RUSI LANSIRALI HIPERSONIČNI "CIRKON": Raketa pogodila cilj na udaljenosti od 450 kilometara (VIDEO)

Новости онлајн

26. 11. 2020. u 13:58

U BELOM moru uspešno je izvedeno probno lansiranje hipersonične rakete „Cirkon“ koja je, preletevši 450 kilometara, pogodila cilj u Barencovom moru, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.

РУСИ ЛАНСИРАЛИ ХИПЕРСОНИЧНИ ЦИРКОН: Ракета погодила циљ на удаљености од 450 километара (ВИДЕО)

Foto: Tviter MO Rusije

- Fregata ‘Admiral Gorškov’ lansirala je hipersoničnu krstareću raketu ‘Cirkon’ iz voda Belog mora na pomorski cilj u Barencovom moru - precizira se u saopštenju.

Ministarstvo ističe da je raketa „Cirkon“ uspešno pogodila pomorski cilj na udaljenosti od 450 kilometara. Brzina rakete bila je veća od 8 maha.

Područje raketne probe obezbeđivale su snage Severne flote u Barecovom moru, među kojima su raketna krstarica „Maršal Ustinov“ i fregate „Admiral flote Kasatonov“, dodaje se u saopštenju.

Fregata „Admiral flote Sovjetskog Saveza Gorškov“ prvi put je ispalila hipersoničnu krstareću raketu „Cirkon“ početkom oktobra ove godine.

(Sputnjik)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

RADINA ŠOK ISPOVEST Grand je Milana terao da peva na dan sahrane - otac mu je poginuo, ujak mu je bio očinska figura