OD SUTRA KARANTIN U FRANCUSKOJ: "Epidemija preti da izbegne kontroli"
U FRANCUSKOJ će od petka, 30. oktobra, ponovo biti uveden karantin na nacionalnom nivou u pokušaju da obuzdamo epidemiju Kovida-19, koja ponovo preti da izbegne kontroli, saopštio je u sredu uveče francuski predsednik Emanuel Makron.
Foto: Tanjug/AP
Kako je objasnio, mere karantina podrazumevaju da ljudi moraju da ostanu u svojim domovima, osim ukoliko moraju da kupe osnovne proizvode, potraže medicinsku pomoć ili koriste mogućnost da vežbaju sat vremena dnevno, prenosi Rojters.
Makron je naveo da će građanima i dalje biti dozvoiljeno da idu na posao, ukoliko poslodavci smatraju da je nemoguće da rade od kuće.
On je kazao i da će, za razliku od karatina u martu, većina škola ostati otvorena.
Preporučujemo
ZELENSKI OPTIMISTIČAN: Nismo bolje stajali dve i po godine - Rusija je izolovana i sama
09. 06. 2026. u 11:58
PUKLA SARADNjA IZMEĐU PARIZA I BERLINA: Propao projekat vredan 100 milijardi evra
09. 06. 2026. u 11:54
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TAMO POLICIJA NE SME DA DOĐE" Milan Knežević otkrio gde se krije Radoje Zvicer
POTRAGA za Radojem Zvicerom, vođom kavačkog klana, i dalje bezuspešno traje, a gotovo je javna tajna da se on krije u Crnoj Gori.
09. 06. 2026. u 11:01
"AKO KORISTIŠ MEGAFON, ONDA TO NEMOJ NAZIVATI PISMOM" Peskov oštro o Zelenskom: Da je zaista želeo da ga preda Putinu, mogao je to da učini
DA je Vladimir Zelenski zaista želeo da preda pismo ruskom predsedniku Vladimiru Putinu, mogao je to jednostavno da učini, bez javnog objavljivanja, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
07. 06. 2026. u 13:37
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)