POSLE 20 GODINA: Policija rešila slučaj ubistva

POLICIJA je uhapsila muškarca koji je ubio ženu i sakrio njeno telo u fioci za posteljinu na sofi u Moskvi 2005. godine, prema rečima Irine Volk, portparolke ruskog Ministarstva unutrašnjih poslova.

ПОСЛЕ 20 ГОДИНА: Полиција решила случај убиства

Foto: Printscreen

Ona je napomenula da je telo ubijene žene pronađeno u fioci za posteljinu na sofi u jednom moskovskom stanu u februaru 2005. godine. Krivični postupak je pokrenut po delu 1 člana 105 ruskog krivičnog zakona (Ubistvo).

-Potraga za počiniocem trajala je preko 20 godina i dala je rezultate. Moje kolege iz Glavne uprave za krivične istrage ruskog Ministarstva unutrašnjih poslova, zajedno sa detektivima iz odeljenja za krivične istrage Jugoistočnog okruga Moskve, privele su osumnjičenog u Moskvi, napisala je Volk na svom kanalu na platformi Maks.

Prema rečima Volk, preliminarni nalazi ukazuju na to da je na dan ubistva počinilac bio sa slučajnim poznanikom u stanu svoje majke. Nakon što je popio alkohol, sin je otišao, a došlo je do sukoba između vlasnika stana i gosta. „Kao rezultat toga, žena je zadobila ubodne rane i preminula. Muškarac je sakrio telo u rasklopivu sofu i nastavio da pije alkohol. Kasnije je napustio mesto događaja“, primetio je Volk.

Uhapšeni je priveden. Podignuta je optužnica.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

JEDNA ULAZNICA, JEDNA PORUKA, MILIONI RAZLOGA ZA OSMEH: U prvoj sezoni Teatra humanosti donirano više od 11.000.000 dinara