RUSKI VOJNIK DEPORTOVAN IZ FINSKE: Predstavljao se kao Vagnerov borac
Ruski vojnik, bivši pripadnik privatne vojne kompanije Vagner, koji je ilegalno prešao granicu i ušao u Finsku u junu, deportovan je u Rusiju, objavio je danas finski javni servis Yle Severnokarelska granična služba koja je izvršila deportaciju, saopštila je da je objavila informacije o ovom konkretnom slučaju "jer su navodi o prošlosti pojedinca postali javni".
Foto: Telegram printskrin/RIA Novosti
Severnokarelska granična straža privela je ruskog državljanina u gradu Kite u Severnoj Kareliji 17. juna nakon što je ilegalno prešao granicu sa Rusijom u šumovitom području duž granice.
Čovek, za koga se navodi da se zove Jevgenij, rekao je finskim zvaničnicima da "beži od rata".
Istovremeno, finski mediji su objavili niz slika ruskog plaćenika na teritorijama istočne Ukrajine, gde je učestvovao u sukobima.
Na svojim javnim nalozima na društvenim mrežama, predstavljao se kao Vagnerov borac i objavljivao video snimke u kojima kritikuje rusko vojno rukovodstvo.
Finske vlasti su ranije potvrdile za YLE da je deportovani muškarac podneo zahtev za međunarodnu zaštitu u Finskoj.
Preporučujemo
IZNENADNA POSETA: Ruski specijalac u Majamiju na razgovorima sa Amerikancima
11. 03. 2026. u 23:34
"GAĐAĆEMO SVE LUKE U REGIONU" Iran preti: Proterajte američke snage sa svoje teritorije
11. 03. 2026. u 23:13
RUSKI DRON POGODIO POLICIJSKU STANICU: Povređena 22 ukrajinska policajca
11. 03. 2026. u 22:41
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)