ALBANIJA NA UDARU NEKOLIKO ZEMLJOTRESA: Evo gde je bio epicentar
ZEMLjOTRES magnitude 4.4 stepeni Rihtera zabeležen je u danas u 05:04 časova, na području Albanije.
Foto: Novosti
Prema raspoloživim podacima, epicentar zemljotresa lociran je na području sa geografskim koordinatama širine 41.45 i dužine 19.76.
Hipocentar zemljotresa, prema podacima Evropsko-mediteranskog seizmološkog centra, smešten je na dubini od približno 8 kilometara ispod površine zemlje.
Nakon prvog, detektovana su još dva potresa, jedan oko 5:28 časova jačine 3.1 stepen Rihtera čiji epicentar je lociran na području sa geografskim koordinatama širine 40.13 i dužine 19.85.
Hipocentar zemljotresa beleži se na dubini od približno 5 kilometara ispod površine zemlje.
Drugi, odnosno treći zemljotres tokom noći bio je magnitude 3.6 stepeni Rihtera, a zabeležen je 05:45 časova. Prema raspoloživim podacima, epicentar potresa lociran je na području sa geografskim koordinatama širine 41.43 i dužine 19.76.
Hipocentar zemljotresa, prema podacima Evropsko-mediteranskog seizmološkog centra, smešten je na dubini od približno 7 kilometara ispod površine zemlje.
Za sada nema izveštaja o materijalnoj šteti ili povređenima, a nadležne službe prate situaciju.
(Blic)
BONUS VIDEO:
Preporučujemo
PA DA LI JE MOGUĆE? Kao da nisu dovoljni napadi Izraela, zemljotres pogodio Iran
20. 06. 2025. u 21:55
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)