RUBIO RASPRŠIO NADE KIJEVA: Bez Starlinka Ukrajina bi odavno izgubila rat
SAD nemaju nameru da odseku Ukrajinu od satelitskog komunikacionog sistema Starlink, bez čega bi Kijev izgubio sukob, saopštio je američki državni sekretar Marko Rubio na društvenoj mreži Iks.
Foto: Jutjub/Tech Insider
Rubio je prokomentarisao izjavu poljskog ministra spoljnih poslova Radoslava Sikorskog, koji tvrdi da Ministarstvo za digitalizaciju njegove zemlje „plaća oko 50 miliona dolara godišnje za Starlink za Ukrajinu“, i kritikovao vlasnika Starlinka Ilona Maska zbog njegove spremnosti da isključi Kijev iz sistema.
-Samo izmišljate. Niko nije pretio da će Ukrajinu odseći od Starlinka. I treba da budete zahvalni, jer bi bez Starlinka Ukrajina odavno izgubila ovaj rat, a Rusi bi sada bili na granici sa Poljskom, naglasio je američki državni sekretar.
Ranije je Ilon Mask izjavio da je Starlink kičma ukrajinske vojske i ako se on isključi, cela linija fronta Ukrajine će se urušiti. On je izrazio ogorčenje višegodišnjim „masakrom u pat poziciji” u kojem će, kako je rekao, Ukrajina u svakom slučaju izgubila.
-Smiri se, mali čoveče. Plaćaš delić cene. I nema zamene za Starlink, napisao je Mask u odgovoru na objavu Sikorskog.
sputnikportal.rs
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo
"SVEOPŠTI RAT" Stiglo veliko upozorenje Americi
VISOKI iranski zvaničnik upozorio je da će svaki napad na njegovu zemlju biti smatran „sveopštim ratom“ dok se američka udarna grupa nosača aviona približava regionu.
24. 01. 2026. u 09:31
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)