RUSKO FRANCUSKI SUSRET NAD MEDITERANOM: Prelet SU-35 iznad drona Riper

Предраг Стојковић
Predrag Stojković

04. 03. 2025. u 17:47

FRANCUSKI ministar odbrane Sebastjen Lekorni oglasio se danas tvrdnjom da je ruski lovac SU-35 izvršio preteći manevar u međunarodnom vazdušnom prostoru iznad istočnog Mediterana prema francuskom dronu Riper koji je bio angažovan u misiji nadzora.

РУСКО ФРАНЦУСКИ СУСРЕТ НАД МЕДИТЕРАНОМ: Прелет СУ-35 изнад дрона Рипер

Foto printskrin tviter USAF

Ovaj incident se dogodio u trenutku kada evropske zemlje nastoje da povećaju izdavanja za potrebe sistema odbrane i pruže veću podršku Ukrajini, prenosi Rojters.

-Ruski avion je napravio tri uzastopna preleta u neposrednoj blizini francuskog drona, što je moglo da izazove gubitak kontrole nad letelicom. Ovaj manevar ruskog lovca po svemu sudeći odražava želju da se ograniči slobodno kretanje u međunarodnom vazdušnom prostoru, objavio je Lekorni na svom X nalogu uz ocenu da incident predstavlja "neprihvatljivo namerno, nepristojno i agresivno rusko delovanje".

Lekorni je naglasio da će Francuska nastaviti da deluje u cilju odbrane "slobodnog kretanja kroz međunarodni vazdušni i pomorski prostor".

(Tanjug)

BONUS VIDEO - PIJAN VOZIO 200 NA SAT PO SURČINU: Presretači zaustavili džip kanadskih tablica

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

Ciklus i gubitak gvožđa: Skriveni razlog za umor kod mnogih žena