TRAMPOV SAVETNIK PORUČIO KIJEVU: Mogli bi da pristanete na teritorijalne ustupke u zamenu za garancije bezbednosti

Предраг Стојковић
Predrag Stojković

02. 03. 2025. u 20:01

UKRAJINA bi mogla da napravi teritorijalne ustupke u okviru pregovora o mirnom rešavanju sukoba, izjavio je američki savetnik za nacionalnu bezbednost Majk Volc u intervjuu za Si-En-En.

ТРАМПОВ САВЕТНИК ПОРУЧИО КИЈЕВУ: Могли би да пристанете на територијалне уступке у замену за гаранције безбедности

Foto Tanjug/AP/Jose Luis Magana

-Jasno je da će to biti neka vrsta teritorijalnih ustupaka za garancije bezbednosti. O tome se razgovaralo u prethodnim rundama. Garancije moraju biti trajne, a ne privremene, i mora ih preuzeti na sebe Evropa, naglasio je Volc.

Prema njegovim rečima, Kijev još nije spreman za konkretne predloge, što izaziva razočarenje u Vašingtonu.

Valc je takođe napomenuo da Ukrajina neće postati članica NATO-a, jer bi to automatski uvuklo Sjedinjene Države u sukob.

-Moramo okupiti sve strane za pregovaračkim stolom, ali za sada ne vidimo spremnost Ukrajine, dodao je on.

sputnikportal.rs

BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

EPSKI SKANDAL: Isplivao snimak, žreb za Svetsko prvenstvo namešten!? (VIDEO)