OGLASIO SE PUTIN NAKON DANAŠNJIH PREGOVORA: Trampovi kontatkti ulivaju nadu, zapadne elite hoće da ugroze dijalog
KONTAKTI sa administracijom američkog predsednika Donalda Trampa ulivaju određene nade, rekao je predsednik Rusije Vladimir Putin na proširenom sastanku odbora FSB.
Foto: Tanjug
- Vidite, svi vidimo kako se svet i situacija u svetu brzo menjaju, želeo bih da napomenem da prvi kontakti sa novom američkom administracijom ulivaju određene nade da se radi na obnavljanju međudržavnih odnosa, na postepenom rešavanju kolosalnog obima nagomilanih sistemskih, strateških problema u svetskoj arhitekturi - rekao je Putin.
- Neke zapadne elite su i dalje odlučne da održe nestabilnost u svetu, i one će pokušati da poremete ili ugroze dijalog koji je započeo - naglasio je Putin.
Istovremeno, akcije zapadnih zemalja dovele su do činjenice da je njihova unutrašnja struktura počela da se raspada, suočile su se sa problemima u ekonomiji.
- Važno je da naši današnji partneri pokažu pragmatizam, realističan pogled na stvari i napuste mnoge stereotipe, takozvana pravila i mesijanske ideološke klišee svojih prethodnika, što je, zapravo, dovelo do krize čitavog sistema međunarodnih odnosa - objasnio je ruski lider.
Predsednik Rusije je dodao da su promene na svetskoj sceni u velikoj meri rezultat otpornosti ruske vojske na bojnom polju.
- Upravo su oni svojom hrabrošću, svakodnevnim pobedama stvorili uslove za početak ozbiljnog dijaloga, dijaloga o rešavanju ukrajinske i drugih kriza - rekao je Putin.
Šef Rusije je dodao da Moskva nikada nije odbila da ukrajinski konflikt reši mirnim putem.
Podsećamo, u američkom konzulatu u najvećem turskom gradu Istanbulu počela druga runda pregovora SAD i Rusije
Mesto održavanja ovih pregovora je američki konzulat u najvećem turskom gradu.
Oni se pokreću tek nešto više dod nedelju dana nakon prve runde u saudijskoj prestonici Rijadu, gde je rusku delegaciju predvodio šef diplomatije Sergel Lavrov, a američku šef Stejt departmenta Marko Rubio, prenela je RIA.
Preporučujemo
"KAD JEDNOM SLAŽEŠ VIŠE TI NIKO NE VERUJE" Šojgu o bezbednosnim garancijama za Ukrajinu
27. 02. 2025. u 13:17
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
"SVE SAM TO PROŠLA SA SAŠOM" Suzana potresena zbog Zorice: "Kancer kao da je zarazna bolest, ne znam od čega je operisana"
VEČERAS se u Sava Centru održava prvi od tri koncerta Marije Šerifović u 2026. godini.
06. 03. 2026. u 20:27
Komentari (0)