NAROD GA ODBACIO: Posle debakla na izborima Šolc otkrio šta želi

Novosti online

24. 02. 2025. u 16:21

NEMAČKI kanelar Olaf Šolc izjavio je danas da želi da ostane član Bundestaga nakon formiranja nove vlade u toj zemlji.

НАРОД ГА ОДБАЦИО: После дебакла на изборима Шолц открио шта жели

Foto: EPA-EFE/MALTON DIBRA

Šolc je poručio da su birači odlučili šta će raditi nakon isteka kancelarskog mandara, jer su ga, kako je rekao, ponovo izabrali za direktnog predstavnika, preneo je Cajt.

On je najveću podršku dobio za predstavnika u Bundestagu dobio u izbornoj jedinici Potsdam, gde je osvojio 21,8 odsto glasova, dok je na drugom mestu bila kandidatkinja Demohrišćanske unije Tabea Gutšmit sa osvojenih 20,6 odsto glasova.

- Ovo je nešto posebno, čak i za mene. Uvek me dirne i budem ponosan zato što sam izabran za najvišu funkciju koja se direktno bira u Nemačkoj, odnosno za člana Bundestaga - rekao je Šolc.

On je dodao da će nastaviti da obavlja kancelarsku funkciju ''do poslednjeg dana'' i ponovio podršku Nemačke Ukrajini.

(Tanjug)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i Iranci izađite na ulice

IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"

SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.

12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37

Komentari (0)

Addiko Bank Srbija ostvarila rekordne rezultate i sprovela sveobuhvatnu transformaciju poslovanja