UDAR NA RUSKE RAFINERIJE: Ukrajinske snage tvrde da su izvele napadu dronom oko 400 km u dubini teritorije

Предраг Стојковић
Predrag Stojković

17. 02. 2025. u 16:44

UKRAJINSKE snage saopštile su danas da su dronovima napale naftnu rafineriju i logistička postrojenja u ruskoj Krasnodarskoj oblasti i da su pogođena dva objekta.

УДАР НА РУСКЕ РАФИНЕРИЈЕ: Украјинске снаге тврде да су извеле нападу дроном око 400 км у дубини територије

Foto Iks/@Cyberspec1

U rafineriji nafte Ilja, oko 400 kilometara od teritorije koju kontroliše ukrajinska vojska, čulo se oko 20 eksplozija, a lokacija je i dalje zahvaćena požarom, prenosi Ukrinform.

-Postrojenje ima šest tehnoloških jedinica za preradu nafte kapaciteta 6,6 miliona tona godišnje. Ovog meseca su ukrajinski dronovi već napali ovo postrojenje, koje obezbeđuje gorivo ruskoj vojsci za vođenje rata protiv Ukrajine'', saopštile su ukrajinske snage.

U saopštenju se dodaje da je drugi pogođeni objekat, jedan od najvećih energetskih objekata u Rusiji, potpuno obustavio rad nakon udara ukrajinskih dronova.

-Ovakvi objekti ne samo da snabdevaju gorivom rusku vojsku, već i direktno finansiraju rat protiv Ukrajine prihodima od nafte. Ovo je preciznost koja menja tok rata. Mi nastavljamo da radimo, navodi se u ukrajinskom saopštenju.

(Tanjug)

BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

EPSKI SKANDAL: Isplivao snimak, žreb za Svetsko prvenstvo namešten!? (VIDEO)