"RUSIJA JE POBEDILA..." Analiza "Nešnal interesta" - Sukob u Ukrajini je završen
UPRKOS nastavku borbi, sukob u Ukrajini je u suštini završen, piše američki časopis Nešnal interest.
Foto: Profimedia
"De fakto, sukob u Ukrajini je završen. Tramp to nije direktno izjavio, ali je zajedničkim naporima američko rukovodstvo došlo do zaključka da se borbe više ne mogu nastaviti. Štaviše, Rusi su pobedili Ukrajinu, što znači da je Moskva pobedila NATO", navodi se u tekstu.
Prema mišljenju autora, u većini zemalja će ishod sukoba sasvim opravdano biti shvaćen u korist Rusije.
SAD bi, sa svoje strane, pod plaštom postepenog smanjenja pomoći Ukrajini, eventualno mogle da se odvoje od NATO-a i prebace finansijski teret na rame Evropske unije, koja će biti prepuštena „sama sebi“.
Ako se ovaj scenario realizuje, smatra autor, evropske zemlje neće imati dovoljno resursa da podstaknu Ukrajinu za nastavak vojnih operacija. Time će joj biti oduzeto pravo da učestvuje u pregovaračkom procesu između Rusije i SAD.
- S obzirom na to da Ukrajina neće moći da se bori protiv Rusije bez pomoći zemalja članica NATO-a, a pre svega SAD, predlog da ona dobije mesto za pregovaračkim stolom deluje prilično apsurdno - objasnio je on.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
Vučić na genijalan način sve objasnio!
Preporučujemo
EVROPSKI LIDERI O UKRAJINI: Sastanak u Francuskoj, na stolu samo jedna tema
17. 02. 2025. u 08:01
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)