"TO JE POGUBNA ODLUKA“ Peskov: Evropa se nalazi u pretkriznom stanju
Odluka EU da poveća odbrambene troškove je veoma kratkovida i štetna za svakog Evropljanina ponaosob, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov, komentarišući odluku Evropske unije da poveća vojne rashode kako bi „suzbila pretnju od Rusije“.
Foto: AP
- Vidimo da u Evropi sada dominira militaristički pristup. Pod izgovorom efemerne pretnje koja dolazi od Rusije, naduvavaju vojne i odbrambene troškove. Sa jedne strane, povećanje odbrambenih troškova dovodi evropsku ekonomiju u veoma ozbiljnu zonu nelagodnosti, u jedno pretkrizno stanje - rekao je Peskov.
On je ocenio da će dalje povećanje tih rashoda imati veoma, veoma negativan uticaj i da će dovesti do pogoršanja ekonomske situacije u Evropi, što će se na kraju odraziti na svakog Evropljanina.
- Oni to rade umesto da razmišljaju da li je neophodno uzeti u obzir pitanja koja brinu Rusiju u vezi sa bezbednošću i da se uključe u dijalog sa Rusijom - konstatovao je Peskov.
Ranije je saopšteno da su lideri 27 zemalja EU naložili Evropskoj komisiji i šefici evropske diplomatije Kaji Kalas da u narednim mesecima razviju i predstave strategiju za jačanje evropske odbrane i povećanje troškova u toj oblasti.
(Sputnjik)
Preporučujemo
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Šta je zapravo reaktor Dimona, najstrože čuvani izraelski objekat - gde svega ima, a Izraelci sve strogo kriju? (FOTO)
U balističkom raketnom napadu na Dimonu, grad na jugu Izraela, povređeno je 47 ljudi, koji su zaposleni u bolnici. Većina povreda je uzrokovana šrapnelima, prema izraelskoj službi za hitne slučajeve Magen David Adom. Dimona se nalazi oko 13 kilometara od nuklearnog istraživačkog centra Negev.
21. 03. 2026. u 21:44 >> 22:08
Komentari (0)