MOŽDA ZABOLI I NEKE AMERIKANCE: Tramp - Odluka o novim carinama Kanadi, Meksiku i Kini ostaje na snazi

Предраг Стојковић
Predrag Stojković

02. 02. 2025. u 20:35

PREDSEDNIK SAD Donald Tramp danas je ponovo branio svoju odluku o uvođenju visokih carina na robu iz Meksika, Kine i Kanade, ali je priznao da će ona za neke Amerikance možda biti "bolna".

МОЖДА ЗАБОЛИ И НЕКЕ АМЕРИКАНЦЕ: Трамп - Одлука о новим царинама Канади, Мексику и Кини остаје на снази

Foto Tanjug/Ap

-Hoće li ove mere boleti? Možda hoće, a možda i neće. Međutim, mi ćemo Ameriku ponovo učiniti velikom. Sve će biti vredno cene koja mora biti plaćena, poručio je Tramp u postu na svojoj društvenoj mreži TruthSocial.

On je ujedno kritičare svojih novih, oštrih carinskih mera nazvao je pripadnicima "carinskog lobija".

Tramp je optužio Meksiko, Kinu i Kanadu rekavši da te zemlje učestvuju u "višedecenijskom otimanju Amerike", navodeći da je njihovo delovanje usmereno na "trgovinu, kriminal i smrtonosne narkotike", prenosi NBC Njuz.

Američki predsednik je u subotu potpisao izvršnu naredbu o uvođenju carina od 25 odsto na svu robu iz Kanade i Meksika počev od utorka, osim za energetske proizvode iz Kanade, za koje je uvedena carina od deset odsto.

(Tanjug)

BONUS VIDEO - PIJAN VOZIO 200 NA SAT PO SURČINU: Presretači zaustavili džip kanadskih tablica

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

ANA VOLELA TENISERA? Španski mediji brujali o njihovoj romansi - možda bi kraj njega bila srećnija