IMATE ROK OD 100 DANA: Tramp izdao naredbu za okončanje sukoba u Ukrajini
AMERIČKI predsednik Donald Tramp naložio je specijalnom izaslaniku za Ukrajinu Kitu Kelogu da postigne okončanje sukoba između Moskve i Kijeva u roku od sto dana, piše Vol strit džurnal.
FOTO: Jutjub Printskrin/Profimedia/ Novosti ilustracija
- Predsednik Tramp je poverio specijalnom izaslaniku za Ukrajinu Kitu Kelogu zadatak da okonča rat u Ukrajini za sto dana - navodi se u tekstu.
Međutim, u članku se kaže da „praktično niko“ ne misli da Kelog to može. Kako navodi list, novi američki lider namerava da lično kontroliše napredak pregovaračkog procesa o Ukrajini.
Tramp je tokom predizborne kampanje rekao da će moći da reši sukob u Ukrajini za jedan dan. Američki državni sekretar Marko Rubio rekao je u utorak da političar nije sproveo svoje planove jer je to zahtevalo "naporan rad diplomatije".
Putin otvoren za dijalog sa SAD
Kako je naglasio predsednik Vladimir Putin, Rusija je otvorena za dijalog sa novom američkom administracijom o ukrajinskom sukobu. Pritom, cilj nagodbe ne bi trebalo da bude kratkoročno primirje, već dugoročni mir.
FOTO: Tanjug/AP
Šef države je pozvao na otklanjanje osnovnih uzroka krize, o čemu je Rusija mnogo puta govorila. On je napomenuo da će se Moskva boriti za interese zemlje i ruskog naroda, to je svrha i smisao specijalne operacije.
(Ria.ru)
Preporučujemo
TRAMPOV POTEZ ZATEKAO KINEZE: Na udaru novih odluka i Evropa, evo šta sledi
22. 01. 2025. u 07:32
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
MAĐAR IZAŠAO NA BALKON DA POZDRAVI NAROD: Doživeo veliki šok i neprijatnost (VIDEO)
AKTUELNI premijer Mađarske Peter Mađar, doživeo je veliku neprijatnost prilikom obraćanja građanstvu.
07. 06. 2026. u 12:19
"AKO KORISTIŠ MEGAFON, ONDA TO NEMOJ NAZIVATI PISMOM" Peskov oštro o Zelenskom: Da je zaista želeo da ga preda Putinu, mogao je to da učini
DA je Vladimir Zelenski zaista želeo da preda pismo ruskom predsedniku Vladimiru Putinu, mogao je to jednostavno da učini, bez javnog objavljivanja, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
07. 06. 2026. u 13:37
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)