NEUSEDA SE POHVALIO: Izdvojićemo četiri odsto BDP-a za odbranu
PREDSEDNIK Litvanije Gitanas Nauseda izjavio je da budžet za 2025. koji je parlament usvojio danas omogućava izdvajanje četiri odsto BDP-a za odbranu.
Foto: Profimedia
- Činjenica da ćemo izdvojiti četiri odsto BDP-a za odbranu je ohrabrujuća. Nažalost, prethodna vlast je mnogo pričala o bezbednosti, ali je čak planirala da smanji budžet za odbranu. Ljubav prema našoj zemlji izražavamo delima, a ne rečima i verujem da idemo u pravom smeru - rekao je Nauseda novinarima u Briselu.
U nacrtu budžeta za odbranu prvobitno je bilo izdvojeno oko 2,5 milijardi evra, ili nešto više od tri odsto BDP-a, prenosi litvanski javni servis LRT.
Međutim, nova vlada je povećala limit zaduživanja za narednu godinu za oko 800 miliona evra, iznos koji će sada povećati potrošnju za odbranu na četiri odsto BDP-a.
Prema rečima Nausede, vlada će morati da pronađe načine da održi fiskalnu disciplinu.
Preporučujemo
ZAVRŠEN SUDBONOSNI SASTANAK OKO GRENLANDA! Pomeren iz Bele kuće, trajao 50 minuta, a o jednoj fotografiji svi govore (FOTO)
ZVANIČNI sastanak na visokom nivou oko Grenlanda, na kojem su učestvovali američki potpredsednik Džej Di Vens, američki državni sekretar Marko Rubio i ministri spoljnih poslova Danske i Grenlanda, Lars Loke Rasmusen i Vivijan Mocfelt, završen je nakon 50 minuta.
14. 01. 2026. u 18:36
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
ŠTA URADITI SA STAROM IKONOM KAD KUPITE NOVU: Teolog dao odgovor - jedno nipošte NE bi trebalo činiti
U DOMOVIMA pravoslavnih vernika ikona zauzima posebno mesto, ne samo kao ukras već kao svetinja. Zato se često postavlja pitanje šta učiniti sa starom ikonom kada nabavimo novu i kako se prema njoj odnositi na dostojanstven način?
15. 01. 2026. u 07:43
Komentari (0)