"KIJEV NASTAVLJA DA ODBIJA PREGOVORE SA RUSIJOM" Kremlj: Prerano je govoriti o mirovnjacima
UKRAJINSKA strana i dalje odbija da pregovara sa Rusijom, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Foto: Profimedia
- Za sada znate da ukrajinska strana odbija bilo kakve pregovore. Faktički, sam predsednik (Vladimir) Zelenski je dokumentima sam sebi zabranio ove pregovore - rekao je Peskov novinarima.
On je podsetio na predlog Budimpešte za razmenu zarobljenika i božićno primirje u Ukrajini koje je podržala Moskva, ali ne i Kijev.
- (Predsednik Rusije Vladimir) Putin razgovarao je sa (mađarskim premijerom) Viktorom Orbanom. Putin je podržao mirovne napore mađarskog premijera, ali te napore nije podržala ukrajinska strana, odnosno Zelenski - odgovorio je Peskov na pitanje da li još uvek postoji šansa za božićno primirje.
Prema njegovim rečima, Rusija je i dalje spremna da nastavi pregovore o Ukrajini na osnovu Istanbulskih sporazuma.
- Predsednik (Rusije Vladimir) Putin više puta je ponavljao da bi oni (pregovori) mogli da se nastave na osnovu Istanbulskih sporazuma. Oni su bili dogovoreni, ali je posle ukrajinska strana napustila pregovarački sto - rekao je Peskov novinarima.
Komentarišući pisanje medija o mirovnim snagama u Ukrajini, portparol je rekao da je prerano govoriti o tome.
Predsednik Rusije Vladimir Putin izneo je 14. juna nove mirovne predloge za rešavanje sukoba u Ukrajini, koji predviđaju priznavanje statusa Krima, DNR, LNR, Hersonske i Zaporoške oblasti kao delova Rusije, utvrđivanje nesvrstanog i beznuklearnog statusa Ukrajine, njena demilitarizacija i denacifikacija i ukidanje antiruskih sankcija.
Ukrajinska strana je ovu inicijativu odbila. Međutim, kako je 4. decembra rekao portparol Kremlja Dmitrij Peskov, trenutno nema osnova za rusko-ukrajinske pregovore.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo
NEMAČKA RAZMATRA ČLANSTVO U NATO? Lider AfD priznao - Rusija je dobila rat
15. 12. 2024. u 17:20
PENTAGON ''ZAVRĆE SLAVINU'' KIJEVU: SAD smanjuju isporuku raketa ''džavelin'' Ukrajini
16. 12. 2024. u 08:28
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)