UKRAJINCI UPOZORAVAJU: Nahranjeni su i spremni za juriš

Novosti online

14. 12. 2024. u 15:41

RUSIJA priprema severnokorejske vojnike za direktno učešće u borbama protiv Ukrajine, a pretpostavlja se da će snage Pjongjanga ući u borbu protiv Oružanih snaga Ukrajine u pravcu Kurska, saopštila je Glavna obaveštajna uprava Ministarstva odbrane Ukrajine (GUR).

УКРАЈИНЦИ УПОЗОРАВАЈУ: Нахрањени су и спремни за јуриш

Foto: Profimedia

U saopštenju se navodi da je komanda severnokorejskih jedinica već dobila naređenje da uđe u rat sa Ukrajinom, kao i da su nedavno dobili dodatne zalihe hrane, preneo je ukrajinski Unian.

- Nahranjeni su i spremni za juriš: severnokorejski vojnici se pripremaju za direktno učešće u ratnim dejstvima, Komanda severnokorejske vojske u Rusiji dobila je naređenje da stupi u interakciju sa susednim ruskim jedinicama koje izvode borbena dejstva u regionu Kursk - saopštila je Glavna obaveštajna uprava.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

SVET JE ZAPANJEN! Niko ne može da veruje šta je Rus uradio u Srbiji! (VIDEO)