ODLUČIO JE: Papa Franja želi da bude sahranjen na sasvim drugačiji način
PAPA Franja izjavio je da kada dođe vreme želi da bude sahranjen u jednostavan drveni kovčeg.
Foto: EPA
Papa je takođe odlučio da njegovo telo ne bude izloženo na uzdignutom postolju u Bazilici Svetog Petra, kao što je to bio slučaj sa prethodnim papama, da mu posetioci odaju poštovanje, ali da će njegovo telo ostati u kovčegu sa otvorenim sandukom.
On je izrazio želju da bude sahranjen u Bazilici Svete Marije Velike u Rimu.
Poslednji papa koji je sahranjen izvan Vatikana bio je Papa Lav XIII, koji je preminuo 1903. godine i sahranjen je u Bazilici Svetog Ivana Lateranskog.
Papa Franja, koji će 17. decembra napuniti 88 godina, u poslednje vreme je imao zdravstvene probleme.
Zbog bolova u kolenima i leđima koristi invalidska kolica.
BONUS VIDEO: NOVOSTI U ''VATIKANU'': PAPA SE OBRAĆA VERNICIMA: Nismo sami na životnom putu
Preporučujemo
"VI STE ČOVEK U OČAJNOM POLOŽAJU" Orban uputio brutalnu poruku Zelenskom: Svako će dobiti ono što zaslužuje
MAĐARSKI premijer Viktor Orban uputio je poruku ukrajinskom predsedniku Vladimiru Zelenskom na društvenoj mreži Iks u kojoj navodi da mu se čini da "nećemo moći da dođemo do razumevanja".
22. 01. 2026. u 17:27
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (0)