JAHJA SINVAR JE UBIJEN: Izrael potvrdio smrt lidera Hamasa
U PORUCI desetinama ministara spoljnih poslova širom sveta, ministar spoljnih poslova Izrael Kac potvrđuje da je lider Hamasa Jahja Sinvar ubijen, postavši prvi izraelski zvaničnik koji je to učinio u evidenciji.
Foto: Profimedia
-Masovnog ubicu Jahju Sinvara, koji je odgovoran za masakr i zverstva 7. oktobra, danas su ubili vojnici IDF, kaže Kac, prema njegovoj kancelariji.
-Ovo je veliko vojno i moralno dostignuće za Izrael i pobeda celog slobodnog sveta protiv zle osovine radikalnog islama koju predvodi Iran, nastavlja on.
Kac kaže da ubistvo „stvara mogućnost“ da se taoci odmah izvuku i da se stvori Gaza bez Hamasa i iranske kontrole.
-Izraelu je potrebna vaša podrška i pomoć sada više nego ikada da zajedno unapredi ove važne ciljeve, završava Kac.
timesofisrael.com
BONUS VIDEO - RUSIJA LANSIRALA RAKETU: Pogledajte trenutak lansiranja
Preporučujemo
NETANJAHU TVRDI: U bazama Hezbolaha u Libanu pronađeno "najsavremenije rusko oružje"
17. 10. 2024. u 00:23
ZVANIČNIK HAMASA: Rešenja za širi sukob na Bliskom istoku zavisi od primirja u Gazi
16. 10. 2024. u 19:17
HEZBOLAH OBJAVIO: Večeras smo izveli napad na izraelsku logističku bazu Cenobar
13. 10. 2024. u 21:39
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"IMA ŽIVOTA I BEZ EU - ONA JE SAMO SENZACIJA" Milanović iznenadio izjavom: "Ona je fasada i nadogradnja, i to dok traje..."
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović primio je danas u Zagrebu makedonsku predsednicu Gordanu Siljanovsku Davkovu i poručio da proces pristupanja njene zemlje predugo traje, da ne može da daje savete, ali da ima života i bez Evropske unije (EU).
25. 03. 2026. u 10:29
Komentari (0)