TRAŽE KALIFAT U NEMAČKOJ: Više od 2.000 islamista okupilo se u Hamburgu

Танјуг

13. 10. 2024. u 23:33

VIŠE od 2.000 radikalnih islamista okupilo se na skupu u Hamburgu u Nemačkoj zahtevajući uspostavljanje kalifata

ТРАЖЕ КАЛИФАТ У НЕМАЧКОЈ: Више од 2.000 исламиста окупило се у Хамбургу

Foto: EPA

Učesnici skupa, koji je trajao oko sat vremena, tražili čistu teokratiju u kojoj sloboda, zakon i red ne važe.

Policija je postavila uslove za demonstracije u subotu: da ne bude poziva na nasilje, kao i da ne sme otvoreno da se traži uspostavljanje kalifata na tlu Nemačke.

Kalifat je oblik islamske vlasti koji se temelji na vođstvu kalifa koji se smatra naslednikom proroka Muhameda. U tom okviru, šerijatski zakon (pravni sistem zasnovan na islamskim izvorima) se često primenjuje kao deo vladavine kalifa.

BONUS VIDEO: IZRAELSKI NAPAD: Vojsna gađala više lokacija u južnom Libanu

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

BRUKA: Crnogorci slavili ispadanje Srbije kao da su Hrvati (VIDEO)