STIGLA REAKCIJA RUSIJE: Evo šta Peskov kaže o izborima u Francuskoj
RUSIJA će sa velikim interesovanjem posmatrati proces formiranja vlade u Francuskoj i primećuje pomake u pogledu preferencija birača u Francuskoj, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov povodom rezultata parlamentarnih izbora na kojima je pobedila levičarska koalicija Novi narodni front.
Foto: AP Photo/Pavel Golovkin
- Očigledno je da postoji određeni pomak u preferencijama francuskih birača, zaista, ali je taj pomak teško predvideti - rekao je Peskov novinarima.
Evidentno je da su francuski birači u potrazi, ocenio je portparol ruskog predsednika.
On je istakao da je Francuska veoma važna zemlja.
- Zato nas, naravno, zanima sve što se tamo dešava - konstatovao je Peskov.
Međutim, kako je rekao, Moskva nema iluzije u vezi sa izborima u Francuskoj, jer nijedna politička snaga ne pokazuje volju da obnovi bilateralne odnose.
- Za Rusiju je svakako bolje da na izborima u Francuskoj pobede one političke snage koje bi bile pristalice napora da se obnove naši bilateralni odnosi, ali za sada ne vidimo tako izraženu političku volju. Prema tome, u tom pogledu ne gajimo posebne nade i ne gajimo iluzije - zaključio je on.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: TAJNO ORUŽJE RUSKOG RAKETNOG SISTEMA: JARS izvodi vežbe kamuflaže i kontradiverzacije
Preporučujemo
OSTAVKA PREMIJERA: Posledica rezultata parlamentarnih izbora u Francuskoj
07. 07. 2024. u 21:30
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)