ORBAN SASUO ISTINU U LICE EVROPI: Sve više se upliću u konflikt iz kog ništa ne mogu da dobiju
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da se Evropa sve više upliće u konflikt u Ukrajini u kz kog ne može ništa da dobije, ali može mnogo toga da izgubi.
Foto: Profimedia/Ilustracija
- Živeći u balonu, briselska birokratija je proteklih godina napravila nekoliko političkih grešaka. Evropa se sve više i više upliće u rat iz kog ništa ne može da dobije ali lako može sve da izgubi. Svakim danom sve je očiglednije da kada je rat u pitanju, za njih ništa nije skupo - rekao je Orban.
Mađarski premijer je takođe kazao i da briselske birokrate žele taj rat, žele da pobede Rusiju, žele da pare evropskih poreskih obveznika stalno idu u Ukrajinu, dok istovremeno evropske kompanije trpe sankcije, inflacija skače, a milioni građana su u teškom položaju.
- Evropa je u krizi, hrišćanska civilizacija slabi, ekonomska moć pada, a konkurentnost Starog kontinenta takođe. U opadanju je i sposobnost Evrope da zastupa sopstvene interese u međunarodnoj politici - zaključio je on.
Prethodno je Orban izjavio da se zapadne zemlje sve više približavaju liniji fronta i neposredno se mešaju u sukob u Ukrajini. Međutim, kako je rekao, u takvoj situaciji Mađarska neće učestvovati u misiji NATO-a u Ukrajini, niti će obezbediti vojsku, oružje ili finansijska sredstva u tu svrhu.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: RUSKA KRSTARICA U MEDITERANU - Tihookeanska flota izvodi vežbe
Preporučujemo
IMUNI NA SANKCIJE ZAPADA: Rast BDP-a Rusije u prvoj polovini godine iznad pet odsto
29. 06. 2024. u 00:11
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Neće više nastupati: Zdravko Čolić odbio koncerte, ovo je razlog
KAO razlog Zdravko Čolić je naveo umor, ali i unapred dogovorene porodične obaveze.
21. 04. 2026. u 10:37
Komentari (0)