DVOSTRUKI STANDARDI I LICEMERJE ZAPADA: Odbili da razgovaraju o napadu Izraela na Siriju u SB UN
SAD i Velika Britanija odbile su da razgovaraju o nacrtu saopštenja SB UN, koji je predložila Rusija, o napadu Izraela na konzulat Irana u Damasku, saopštio je zamenik predsednika Rusije u UN Dmitrij Poljanski.
FOTO: Tanjug/AP
- Nakon sednice Saveta bezbednosti 2. aprila o izraelskom napadu na konzularno odeljenje ambasade Irana u Damasku, Rusija je pripremila nacrt saopštenja SB UN za medije sa standardnim tekstom za takve slučajeve. Uprkos tome, SAD i Velika Britanija nisu htele ni da razgovaraju o tome, pozivajući se na to što tokom sednice nije bilo jedinstvenog stava po pitanju ocene onoga što se dogodilo - rekao je Poljanski.
On je podsetio da samo pomenute dve delegacije, zajedno sa Francuzima, nisu osudile to očigledno kršenje međunarodnog prava, nego su se „upustili u igru reči iz koje se moglo zaključiti da je za sve kriv sam Iran“.
- To je najbolja ilustracija dvostrukih standarda zapadne 'trojke' i njenog stvarnog odnosa prema zakonu i redu u međunarodnom kontekstu - poručio je Poljanski.
Podsetimo, izraelski avioni izveli su 1. aprila raketni udar na zgradu u blizini iranske ambasade u Damasku, pritom je oštećena i zgrada diplomatskog predstavništva, javlja dopisnik Sputnjika.
U vazdušnom napadu, ubijeno je sedmoro pripadnika iranskog Korpusa Čuvara Islamske revolucije.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: RUSI UNIŠTILI PRVI ABRAMS: Američki tenk u plamenu
Preporučujemo
TURSKA UPOZORAVA: Napad na iransku ambasadu mogao bi da vodi širem regionalnom sukobu
02. 04. 2024. u 18:41
IZRAEL ĆE BITI KAŽNjEN: Poruka iranskog vrhovnog vođe Ajatolaha ali Hamneija
02. 04. 2024. u 16:26
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)