TRIPUT ZAPALILI KURAN: U Danskoj novi incident za manje od nedelju dana
PETORO antiislamskih aktivista zapalilo je juče Kuran ispred ambasade Egipta u Kopenhagenu, što je treći takav incident u Danskoj za manje od nedelju dana. Skup ispred ambasade je održala grupa koja sebe naziva "Danske patriote".
Foto: Jutjub/Wall Street Journal
Iz danske vlade su naveli da osuđuju skrnavljenje Kurana, poručivši da je reč o "provokativnim i sramotnim akcijama".
Međutim, dodali su da vlada nema moć da blokira nenasilne demonstrante. Zvanična Ankara je pozvala Dansku da preduzme neophodne mere kako bi sprečila ovakve "zločine iz mržnje" protiv islama.
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (1)