ZAPAD TRAŽI OD RUSIJE GARANCIJU O NUKLEARNOM ORUŽJU Medvedev: "Oni su beskrajni licemeri, lažu svoje i tuđe" (FOTO)
ZAPAD zahteva od Ruske Federacije da izda neku vrstu garancija o nuklearnom oružju, ali istovremeno, u stvari, nagoveštava budući nuklearni sukob između Rusije i NATO-a, izjavio je zamenik šefa ruskog Saveta bezbednosti Dmitrij Medvedev.
Foto: Profimedia/Ilustracija
U zajedničkom saopštenju nakon sastanka u Japanu, ministri spoljnih poslova G7 još jednom su pozvali Rusiju da se vrati dijalogu sa Sjedinjenim Državama kako bi se smanjili nuklearni rizici.
- Oni su beskrajno licemerni i lažu svoje i tuđe, ali kažu da naša zemlja širi „lažne informacije“ o Ukrajini. Zahtevaju da im Rusija da neku vrstu garancija o nuklearnom oružju, a zapravo nagoveštavaju budući nuklearni sukob između naše zemlje i NATO-a - napisao je Medvedev na svom Telegram kanalu.
Sastanak ministara spoljnih poslova zemalja G7 pod predsedavanjem Japana održan je 16-18. aprila u japanskoj Karuizavi, poznatom letovalištu u prefekturi Nagano. Američki državni sekretar Entoni Blinken je u svom govoru nazvao bombardovanje Hirošime i Nagasakija bez presedana u smislu razaranja i ljudske patnje, ali nije imenovao ko je bombardovao Japan, niti se izvinio.
Samit lidera G7 biće održan u Hirošimi od 19. do 21. maja, prenela je RIA.
BONUS VIDEO: HILjADE FRANCUZA NA ULICAMA I TRGOVIMA: Protesti u Parizu protiv reforme penzionog sistema
Preporučujemo
RAT U UKRAJINI: Zelenski obišao borce; PVO sistemi Patriot već u Ukrajini (FOTO/VIDEO)
18. 04. 2023. u 07:13 >> 01:22
ZVANIČNIK PENTAGONA: Americi će trebati godinu i po dana da isporuči F-16 Kijevu
17. 04. 2023. u 22:00
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (1)