IZRAELSKA VLADA: Zabranila posete jevreja kompleksu Brda hrama do kraja Ramazana
JEVREJSKIM posetiocima i turistima će do kraja svetog muslimanskog meseca Ramazana biti zabranjena poseta kompleksu Brda hrama u Jerusalimu na kojem se pored džamije Al-Aksa nalaze i jevrejski i hrišćanski hramovi, saopšteno je danas iz kancelarije izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
Foto: AP Photo/Mahmoud Illean
Prošlonedeljna racija izraelskih snaga bezbednosti kod džamije Al-Aksa izazvala je raketne napade na Izrael koji su izvedeni iz pojasa Gaze, Libana i Sirije, prenosi Rojters.
Prethodnih godina izraelske vlasti nisu dozvoljavale posete jevreja kompleksu Brda hrama tokom poslednjih 10 dana Ramazana.
Preporučujemo
RAT NA BLISKOM ISTOKU: Putin pobednik rata u Iranu! Madžid jači od F-35; Pentagon sprema opcije za kopnene borbe
20. 03. 2026. u 07:29 >> 21:26
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)