LE PENOVA ISPRED MAKRONA: Kriza srozala rejting francuskog predsednika
NAJNOVIJE istraživanje, koje je sproveo Francuski institut za javno mišljenje (IFOP) pokazalo je da bi, kada bi sada bili organizovani izbori, krajnje desničarsko Nacionalno okupljanje i krajnje levičarska Nova narodna ekološka i socijalna unija (NUPES) osvojili po 26 odsto glasova, a Makronova koalicija samo 22.
Foto: AP Photo/Francois Mori
Uz to, Nacionalno okupljanje ima najjaču uzlaznu putanju usred aktuelne krize. Početkom novembra, ova stranka imala je podršku 21 odsto, a NUPES 25.
Prošle godine u prvom krugu predsedničkih izbora, Marin Le Pen je ostvarila 23 odsto, Melanšon 22, a Emanuel Makron 28. Na osnovu ispitivanja javnog mnjenja, usled krize izazvane penzijskom reformom, uloge su se sada očigledno zamenile.
BONUS VIDEO: "NOVOSTI" NA ULICAMA PARIZA - Ponovo masovne demonstracije - francuska prestonica u haosu
Preporučujemo
NAJVEĆA TRAGEDIJA MITRA MIRIĆA: Smrt rođenog brata - bio je tako mlad, nije bilo lekara
26. 03. 2023. u 20:15
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Neće više nastupati: Zdravko Čolić odbio koncerte, ovo je razlog
KAO razlog Zdravko Čolić je naveo umor, ali i unapred dogovorene porodične obaveze.
21. 04. 2026. u 10:37
Komentari (0)