"VEĆINA PREMINULIH DECA I STUDENTI" Broj mrtvih nakon sudara vozova u Grčkoj raste, proglašena trodnevna žalost
SPASILAC koji je na mestu nesreće rekao je da nije bilo moguće prići prvim vagonima, upravo zbog ogromnog požara.
Foto: AP
U sudaru putničkog i teretnog voza u Grčkoj poginulo je više od 30 ljudi. Nesreća se dogodila nešto posle 23 sata, a vagoni su zahvaćeni plamenom. Spasilački timovi i dalje su na terenu.
Spasilac koji je na mestu nesreće rekao je za medije da je na mesto incidenta poslato 20 volontera, međutim, nije bilo moguće prići prvim vagonima, upravo zbog ogromnog požara.
- Situacija je bila tragična, bilo je mnogo mrtvih. Zatekli smo na njivama petoro ljudi koji nisu bili živi, a u vagonima - uglavnom u prva tri - nije bilo nikoga živog. Povređeni su napustili vagone u prvih sat vremena, a posle smo iznosili samo mrtve - rekao je spasilac.
Govoreći o identitetu nastradalih, spasilac je rekao da su većina njih studenti.
- Većina mrtvih koje smo pronašli bila su mala deca i 80 odsto mladića i devojaka do 30 godina.
Što se tiče broja žrtava, spasilac je procenio da će mrtvih biti mnogo više od 32.
Identifikacija tela
- U bolnici trenutno rođaci identifikuju tela. Međutim, iz prva dva vagona izvukli smo tri ugljenisana tela, bilo ih je teško prepoznati. U jednom momentu, savladali smo vatru, ali unutar dva vagona nismo znali da li ima još ljudi. Bilo je i nestalih osoba, koje mogu biti bilo gde, u vozu, ispod vagona ili na totalno drugom mestu.
Podsetimo, najmanje 32 osobe su poginule, a 85 je povređeno u stravičnom sudaru vozova u Grčkoj, koji se sinoć nešto pre ponoći dogodio kod mesta Tempea u blizini Larise. Na prvim snimcima nakon užasne nesreće vide se jezivi prizori zgužvanih vagona i požara koji je nastao nakon udarca dva voza. U Grčkoj je proglašena trodnevna nacionalna žalost, prenosi grčki Ekatemerini.
BONUS VIDEO: Brzi voz u Subotici krajem iduće godine
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (0)