POSLEDNJI KONTAKT PUTINA SA ZELENSKIM: Zašto su dva lidera prestala da razgovaraju
25. 01. 2023. u 01:26 >> 01:32
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin nije komunicirao sa Vladimirom Zelenskim poslednjih nekoliko godina, rekao je za RIA Novosti pres-sekretar ruskog lidera Dmitrij Peskov.

Foto: Profimedia/Shutterstock/Ilustracija
Istovremeno, ruski predsednik je održao i bilateralne sastanke - sa ukrajinskim liderom, francuskim predsednikom Emanuelom Makronom i Angelom Merkel, koja je bila kancelarka Nemačke.
Posle ovog sastanka, prema sajtu Kremlja, Putin je nekoliko puta zvao Zelenskog, u februaru i julu 2020. Nakon toga nije bilo izveštaja o bilo kakvim kontaktima.
Na pitanje da li je ispravno shvatiti da nekoliko godina šef države nije imao ni lične ni telefonske kontakte sa predsednikom Ukrajine, Peskov je odgovorio potvrdno.
Kremlj je krajem oktobra 2021. saopštio da nema posebnih izgleda za susret šefova dve zemlje zbog akcija Kijeva i poteškoća u komunikaciji sa Zelenskim, koji je neosnovano optužio Rusiju za učešće u sukobu u jugoistočnoj Ukrajini, a takođe je odbio da prizna sporazume iz Minska.
Preporučujemo

AMERIČKI MEDIJI: General Zalužni je poklonio milion dolara ukrajinskim oružanim snagama
25. 01. 2023. u 00:47

BAJDEN SAOPŠTAVA ODLUKU O „ABRAMSIMA“? Kijev će morati da kupi tenkove
24. 01. 2023. u 22:54 >> 23:45

Dvojezične državne škole sve traženije, a jedna se uskoro otvara i u Beogradu na vodi!
POZNAVANjE stranih jezika danas je jedna od ključnih prednosti na tržištu rada, te ne čudi popularnost škola u kojima se nastava odvija paralelno na dva jezika.
26. 01. 2023. u 13:40

VUČIĆ U "ĆIRILICI": Predsednik upoznao naciju sa podacima koje je cela Srbija čekala (FOTO)
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić večeras je bio gost emisije "Ćirilica" na TV "Happy".
16. 01. 2023. u 21:11 >> 23:10

SIMIĆEVOJ ODSTRANILI DOJKU: Pevačicu muž ostavio sedam dana posle, a tek je čekaju hemoterapije i zračenja
ŽIVOT je nimalo ne štedi, ali se ona ne predaje.
25. 01. 2023. u 22:24
Komentari (0)