PUTIN ČESTITAO ĐINPINGU: "Udružujemo snage u cilju izgradnje pravednijeg svetskog poretka i suprotstavljamo se pretnjama"
RUSKI predsednik Vladimir Putin je, u čestitki povodom osnivanja NR Kine, istakao razvoj odnosa dve zemlje u različitim oblastima u duhu sveobuhvatnog partnerstva i strateške interakcije.
Foto: EPA
Telegram povodom 73. godišnjice osnivanja Narodne Republike Kine objavljen je na sajtu Kremlja.
- Uprkos složenosti međunarodne situacije, mi uspešno sarađujemo u različitim oblastima, udružujući snage u cilju izgradnje demokratskijeg i pravednijeg svetskog poretka. Suprotstavljamo se savremenim pretnjama i izazovima - navodi se u saopštenju.
U septembru je saopšteno da je Nikolaj Patrušev, sekretar Saveta bezbednosti Rusije, otputovao u Kinu. Tokom posete, strane su planirale da razgovaraju o jačanju bilateralne saradnje Moskve i Pekinga u oblasti bezbednosti.
BONUS VIDEO: Titova vila od 50 miliona
Preporučujemo
ZLOGLASNI ZATVOR ZBOG HIDžABA: Policija u Iranu uhapsila devojku jer je jela bez marame
01. 10. 2022. u 07:58
HAOS U BRITANIJI ZBOG VENECUELE: Britanski premijer ne zna kako da reaguje
PREMIJER Velike Britanije Kir Starmer odbio je da osudi američku vojnu akciju u Venecueli, uprkos pozivima opozicije.
04. 01. 2026. u 13:38
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)