PRIMLJEN ZVANIČAN POZIV PREDSEDNIKA VIDODOA: Moskva obavestila Indoneziju o nameri Putina da učestvuje na samitu G20
MOSKVA je preliminarno informisala Indoneziju o nameri predsednika Rusije Vladimira Putina da učestvuje na samitu G20 koji se u novembru održava na Baliju.
Foto Tanjug/AP
Format njegovog učešća na skupu zavisiće od epidemiološke situacije u regionu i svetu, saopštilo je Ministarstvo inostranih poslova Rusije.
- Što se tiče novembarskog samita 'Grupe 20', zvaničan poziv od predsednika Indonezije Džokoa Vidodoa ruskom predsedniku je primljen. Preliminarno smo informisali Džakartu o nameri predsednika Putina da učestvuje na samitu - navedeno je u saopštenju.
Navodi se da će format učešća biti preciziran u zavisnosti od razvoja situacije u svetu i s obzirom na sanitarno-epidemiološku situaciju u Jugoistočnoj Aziji.
BONUS VIDEO:
UNIŠTENA DVA AMERIČKA SISTEMA HIMARS: Ministarstvo odbrane Rusije objavilo snimak
Preporučujemo
EVO ZAŠTO JE IRAN BAŠ SAD NAPAO DIJEGO GARSIJU: Ima veze sa jednom evropskom zemljom
21. 03. 2026. u 12:57
SAD I NATO SE POVLAČE IZ IRAKA! Strah za živote vojnika - unakrsna vatra, pogođena američka baza (VIDEO)
21. 03. 2026. u 12:17 >> 12:43
AMERIČKA VOJNA BAZA U PLAMENU: Žestok napad tokom noći (VIDEO)
NAJMANjE četiri drona napala su američku bazu Viktori u Iraku, uz niz eksplozija sinoć i u ranim jutarnjim satima.
21. 03. 2026. u 09:31
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)