"AMBASADOR NEĆE BITI DOČEKAN NA SKUPŠTINSKOM IMANJU" Ruskim diplomatama zabranjen ulazak u britanski parlament
AMBASADORU Rusije u Velikoj Britaniji Andreju Kelinu i drugim ruskim diplomatama u Londonu biće zabranjeno da uđu na imanje Parlamenta, prenosi Gardijan.
Foto: Printskrin Youtube/OxfordUnion
- Kao formalno akreditovani predstavnik ruske vlade, ambasador neće biti dočekan na skupštinskom imanju do daljnjeg - poručio je predsednik Donjeg doma britanskog Parlamenta Lindzi Hojl, prenela je Srna.
Kako navodi Gardijan, zabrana je neformalno na snazi od kraja februara, kada je Rusija započela specijalnu vojnu operaciju u Ukrajini.
Podsetimo, dok London nastavalja sa neprojateljskim koracima prema Rusiji, više hiljada ljudi okupilo se prekjuče u centru Londona na protestu zbog rasta troškova života u Velikoj Britaniji.
Učesnici protesta tražili su od vlasti da učine više kako bi pomogle ljudima suočenim sa uvećanim računima za osnovne usluge i drugim troškovima koji rastu mnogo brže od njihovih primanja.
Učesnici protesta su uzvikivali pogrdne reči kada su prolazili pored Dauning strita.
Inflacija u Britaniji i ostatku Evrope je u porastu pošto su zbog sukoba u Ukrajini smanjene isporuke energenata i prehrambene robe, a cene su bile u porastu i pre početka sukoba zbog posledica pandemije korona virusa.
BONUS VIDEO:
POGLEDAJTE KAKO SE LANSIRA "ISKANDER": Snimci ruskog Ministarstva odbrane
Preporučujemo
BORIS DžONSON ZAVRŠIO U BOLNICI: Oglasila se kancelarija premijera Velike Britanije
20. 06. 2022. u 14:00
VEĆ SE UTRKUJU ZA ORGANIZACIJU EVROSONGA: Ponude dali London, Birmingem i Glazgov (FOTO)
18. 06. 2022. u 00:27
UBIĆE SE AKO BUDE IZRUČEN SAD: Zastrašujuće reči supruge Džulijana Asanža!
17. 06. 2022. u 22:50
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (3)