PONOVO SE TRESLO TLO U TURSKOJ: Zemljotres jačine 5 stepeni Rihterove skale pogodio istok zemlje
ZEMLjOTRES jačine 5 stepeni Rihterove skale pogodio je večeras Vanski vilajet u istočnoj Turskoj, koji se graniči sa Iranom.
Foto: Printskrin/EMSC
Za sada nema podataka o žrtvama ili povređenima, saopštilo je tursko Ministarstvo zdravlja na Tviteru.
Prema navodima turske Uprave za katastrofe i vanredne situacije (AFAD), zemljotres je bio na dubini od 18,6 kilometara, a do njega je došlo u 21.35 časova, prenosi AP.
Guverner Vanskog vilajeta Ozan Baldži rekao je za Anadoliju da nisu primljeni nikakvi "negativni izveštaji" nakon zemljotresa, ali da timovi za vanredne situacije rade na identifikovanju potencijalne štete.
Više od 600 ljudi je poginulo, a hiljade je povređeno kada je 2011. godine zemljotres jačine 7,2 stepena Rihterove skale pogodio Vanski vilajet.
BRISEL I NATO SE OVOME NISU NADALI Ruska odluka drma Evropu: Brigada marinaca posataje divizija na vratima EU (VIDEO)
VOJNO-politička situacija između Rusije i evropskih država ulazi u fazu opasne eskalacije. Moskva je iznenada donela odluku da postojeću 336. gardijsku brigadu mornaričke pešadije, stacioniranu u Kalinjingradskoj oblasti, reorganizuje i podigne na nivo divizije.
30. 12. 2025. u 20:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
OVO SU KRILI: Isplivala dugo čuvana tajna Ane i Bastijana
RAZVOD Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera bila je jedna od glavnih vesti prethodne godine.
02. 01. 2026. u 08:40
Komentari (0)