ISLANDSKI NOVINAR: Verujem da je napad NATO-a na SR Jugoslaviju bio proba za napad na Rusiju
NATO je agresivni blok savremenog neoimperijalizma i zločinačka organizacija, izjavio je islandski novinar, magistar međunarodnih poslova i moskovski dopisnik Radija Saga Haukur Haukson .
Foto Shutterstock
- Ovaj blok je nastao u aprilu 1949. godine i proslavio je pedesetogodišnjicu bombardovanjem Jugoslavije. Lično verujem da je to bila proba pred napad na Rusiju - rekao je Haukson.
On smatra da je NATO trebalo raspustiti pošto su sovjetske trupe napustile čitavu istočnu Evropu.
- NATO je agresivni blok modernog, da tako kažemo, neoimperijalizma, koji je već na putu da propadne. Ovaj savez krši sve međunarodne norme i pravila, a suđenja za to nema i nikada ih neće biti. Na Zapadu je opšteprihvaćeno da je NATO sveta organizacija. Nema kritike, ali ako se stvari posmatraju objektivno, NATO savezu su ruke krvave. Po mom mišljenju, ovo je zločinačka organizacija - izneo je svoj stav novinar za rusku agenciju FAN.
BONUS VIDEO: napad NATO na SR Jugoslaviju bio proba za napad na Rusiju
Preporučujemo
UBILI OLEGA I SIMBOL NOVOG SADA: Pre 23 godine NATO se obrušio na Varadinski most
01. 04. 2022. u 08:08
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (2)