"DELILI SMO KONZERVU ČORBE DNEVNO" Teške ispovesti stanovnika Mariupolja - "Nismo jeli četiri dana"
STANOVNICA Mariupolja već više od 10 dana provode u neizvesnosti i strahu za sopstvene živote.
Foto: Printscreen/Izvestja.ru
Jedna stanovnica Maroiupolja navela je u prilogu kanala Izvestja.ru da je već 12 dana provela u podrumu čekajući evakuaciju snaga Donjecke Narodne Republike (DNR).
- Bombardovanje je trajalo... Nemam snage da sedim u podrumu 12 dana. Nemamo šta da jedemo. Oni su nas, rizikujući svoje živote, odveli u selo - rekla je ona misleći na snage Donjecke Narodne Republike.
Kako je navela, u podrumu, gde su se krili i drugi stanovnici Mariupolja, ponestalo hrane. Meštani su delili između sebe konzervu čorbe dnevno.
- Kada su nas našli tamo u ovoj rupi, pitali su da li smo gladni. Pa, naravno da smo gladni. Nismo jeli četiri dana. Imali smo konzervu čorbe, a delili smo 20 g dnevno - zaključila je ona.
Ranije tokom dana, stanovnici Volnovahe u govorili su o paljenju njihovih kuća koje su izvršile vojske Oružanih snaga Ukrajine.
Vojska je pobegla iz grada, ostavljajući za sobom porušene kuće i polomljene stanove, odakle su vlasnici silom proterani.
Dan ranije objavljeni su snimci rezultata granatiranja ukrajinskih nacionalista Kijevskog, Kujbiševskog i Petrovskog regiona Donjecka.
Podsetimo, i predsednik Rusije Vladimir Putin pozvao je danas, prilikom telefonskog razgovora koji je trajao 75 minuta, nemačkog kancelara Olafa Šolca i francuskog predsednika Emanuela Makrona da utiču na vlasti u Kijevu kako bi se zaustavile zločinačke akcije nacionalističkih bataljona u Ukrajini, saopštila je pres-služba Kremlja nakon telefonskog razgovora trojice zvaničnika.
BONUS VIDEO:
RUSKI HELIKOPTERI U AKCIJI: Pogledajte kako su uništili utvrđene položaje ukrajinske vojske
Preporučujemo
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)