LUKAŠENKO ZAPRETIO ODMAZDOM: Ako Litvanci urade to, Belorusija pokreće hitne protivmere
PREDSEDNIK Belorusije Aleksandar Lukašenko zadužio je vladu u Minsku da preduzme hitne protivmere ukoliko Litvanija blokira tranzit beloruske robe preko svojih luka, prenosi državna agencija BelTA.
Foto: Sergey Shelega/BelTA Pool Photo via AP
- Ako, na primer, Litvanija ne želi da prosledi našu robu i otpremi je iz luke, to je njihovo pravo. Ali ukoliko se to dogodi, u samo par dana bi trebalo da budu implementirane mere o kojima smo se već dogovarali - rekao je beloruski lider na sastanku sa premijerom Romanom Golovčenkom i izvršnim direktorima kompanija "Beloruskali" i "Beloruska" za proizvodnju kalijumovog đubriva.
Lukašenko je poručio da vlasti Belorusije ne iniciraju uvođenje mera koje bi dovele do ćorsokaka u odnosima sa Litvanijom, Letonijom, Poljskom ili Ukrajinom, te zaključio:
"To nam nije potrebno".
BONUS VIDEO: KRIZA KOJA BRINE CEO SVET - Da li će narasle tenzije oko Ukrajine eksplodirati u rat?
Preporučujemo
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)