JUŽNA KOREJA LANSIRALA SVEMIRSKU RAKETU: Nije uspela da postavi satelit
PRVA južnokorejska svemirska raketa, domaće proizvodnje, nije uspela da obavi zadatak i postavi satelit u orbitu.
Foto Tanjug/AP
Misija rakete Nuri (KSLV 2), kako je saopštio predsednik Mun Jae, nije uspela.
Foto Tanjug/AP
- Nažalost, naš cilj nije u potpunosti ispunjen. Važno je da smo uspeli da pošaljemo raketu u svemir na 700 km od zemlje i da je svemir postao bliži za nas. Ipak, postavljanje makete satelita u orbitu nije uspelo i ostaje zadatak koji moramo da završimo - rekao ja Mun.
Preporučujemo
"IRKUT" NOVI BISER RUSKE TEHNIKE: Raketa nosač nove generacije teška samo 25 tona
10. 10. 2021. u 00:19
RUSKA DOMINACIJA U VAZDUHU: Raketa K-77M vraća Moskvi prednost nad Zapadom
09. 10. 2021. u 18:37 >> 00:29
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (0)