OVO JE UBICA SA LUKOM I STRELOM: Objavljen identitet Danca koji je ubio petoro ljudi u Norveškoj - "Ja sam glasnik i dolazim sa upozorenjem"

Новости онлајн

14. 10. 2021. u 15:31

UBICA koji je lukom i strelom gađao ljude na ulicama norveškog grada Kongsberga identifikovan je kao Espen Andersen Breten (37), prenose norveški mediji.

ОВО ЈЕ УБИЦА СА ЛУКОМ И СТРЕЛОМ: Објављен идентитет Данца који је убио петоро људи у Норвешкој - Ја сам гласник и долазим са упозорењем

Foto: Printskrin

U pitanju je Danac koji živi u Kongsbergu, a koji je , kako je prethodno saopštila policija, uzeo muslimansku veru.

On je odranije poznat policiji, koja je brinula da se možda radikalizovao.

Norveški mediji identifikovali su Espena Andersena Bretena kao 37-godišnjeg Danca koga je policija uhapsila nakon napada u sredu.

Bretena je identifikovalo nekoliko komšija u gradu Kongsberg pre nego što je otkriven sada izbrisani video snimak na Jutjubu u kojem je sebe opisao kao „glasnika“ koji „dolazi sa upozorenjem“.

- Svedočim da sam musliman - dodaje on u snimku.

U međuvremenu su sudski dokumenti otkrili da Breten ima dugu kriminalnu istoriju, uključujući incident u maju prošle godine u kojem je pretio da će ubiti svog oca i nosio pištolj.

ZAPRATITE NPORTAL NA FEJSBUKU

(Blic)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

PO DOSTOJEVSKOM: Ovih 6 znakova otkrivaju ZLE LJUDE