OTKAZ UČITELJICI IZ MARIBORA: Aktivna antivakserka odbijala da se imunizuje i testira na korona virus
UČITELjICI osnovne škole u Mariboru uručeno je rešenje o prestanku radnog odnosa jer je odbijala da se testira ili vakciniše protiv kovida-19, što je prvi takav slučaj nakon što je vlada zbog širenja virusa pooštrila protivepidemijske mere, pišu danas slovenački mediji.
Foto: N.Živanović
Učiteljici je od početka školske godine bilo privremeno zabranjen rad jer je odbijala da se jednom nedeljno testira i nosi masku u učionici, što je obaveza koju je propisalo Ministarstvo obrazovanja, a sada joj je uručen i otkaz.
Na rešenje o prestanku radnog odnosa ima pravo žalbe u roku dve nedelje.
Mediji prenose da je učiteljica aktivno delovala u antivakserskoj grupi koja je nedavno upala u studio informativnog programa, tražeći da prestane "propaganda" vladine kampanje za vakcinaciju, a u videu na Fejsbuku nagovarala je roditelje da ne šalju decu u "režimsku i fašističku školu", prenosi Hina.
Direktorka škole Katja Pregl izjavila je za mariborski list "Večer" da joj je otkaz urucen zbog kršenja radnih obveza, s obzirom na to da je odbijala da nosi masku u zatvorenom prostoru i nije ispunjavala tzv PCT uslov (preboleli, cepljeni, testirani) koji važi za zaposlene u školi da bi mogli da rade.
Slovenački ministar zdravlja Janez Poklukar rekao je danas da PCT uslov koji je restrikcijama odredila vlada već "daje rezultat" jer je poslednjih dana broj novozaraženih u stagnaciji.
Preporučujemo
SAMO SLOVENIJA BELEŽI PAD: Nastavljen trend rasta zaraženih od korone u zemljama regiona
22. 09. 2021. u 19:44
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)