AŽURIRAN SPISAK ZA ULAZAK U RUMUNIJU: Srbija na crvenoj listi
SRBIJA je uvrštena na rumunsku "crvenu listu" zbog korona virusa, nakon što je ta zemlja ažurirala spisak zemalja ili područja sa visokim epidemiološkim rizikom od kovida-19.
Foto: Arhiva
Najnovija lista stupa na snagu od 5. septembra, prenosi rumunska agencija Ađerpres.
U "crvenu zonu" su, prema najvećoj kumulativnoj stopi incidencije kovid-19, ušle i Estonija, Albanija, Tunis, Mauricijus, Jamajka, Liban, Palestina, Belize, Antigva i Barbuda, Surinam i Brunej Darusalam.
Na toj listi su i Crna Gora i Severna Makedonija.
U "žuti zonu" ušle su Španija, Lihtenštajn i Maroko, nakon pada broja novih slučajeva korona virusa.
Međutim, kako se incidencija povećavala, Norveška, Austrija, Bosna i Hercegovina, Luksemburg, Vijetnam i Ujedinjeni Arapski Emirati, preselili su se u "žutu zonu", dok su Finska, Malta, Andora, Grenland i Boner ušle u "zelenu zonu".
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KLANICA U KONSTANTINOVKI: Ukrajinci beže, Rusi jurišaju sa isukanim bajonetima
KOMANDANT bataljona je izjavio da ukrajinske oružane snage izbegavaju borbu lakog oružja u Konstantinovki. Prema njegovim rečima, tokom čišćenja naselja, ukrajinski vojnici pokušavaju da izbegnu blisku borbu, jer su inferiorni u odnosu na ruske jedinice u vatrenim obračunima.
01. 07. 2026. u 15:48 >> 15:55
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)