STRAVIČNI PODACI: Broj poginulih u eksplozijama u Kabulu porastao na 110!
BROJ poginulih u eksplozijama na aerodromu u Kabulu, koje su juče izazvali bombaši samoubice, porastao je na najmanje 110, javlja Al Džazira.
Foto: Tanjug AP
Kako se navodi, više hiljada ljudi i dalje je na aerodromu, gde čekaju da napuste Avganistan, prenosi TAS S.
Ranije danas su talibani saopštili da je najmanje 28 njihovih pripadnika stradalo u bombaškim napadima na aerodromu u Kabulu, dok je agencija Rojters prenela da je poginulo najmanje 13 američkih vojnika i 90 civila.
Ogranak ekstremističke grupe Islamska država preuzeo je odgovornost za jučerašnje napade u Kabulu.
Zapadne zemlje strahuju da će talibani, koji su svojevremeno pružili sklonište lideru Al Kaide Osami bin Ladenu, dozvoliti da se Avganistan ponovo pretvori u utočište militanata. Talibani, s druge strane, ističu da neće dozvoliti da zemlju koriste teroristi.
Teroristička organizacija Islamska država Korasan, koja je odgovorna za poslednje napade, u početku je bila prisutna na području na granici sa Pakistanom, ali je uspostavila drugi front na severu zemlje.
Preporučujemo
ŠTA JE ISIS-K: Mač kalifata, formiran za buduća osvajanja u južnoj i centralnoj Aziji
27. 08. 2021. u 12:47
TRAMP ŽESTOKO UDARIO NA BAJDENA: Napadi se ne bi dogodili da sam ja predsednik!
27. 08. 2021. u 09:52
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
JOVANIN NOVI DEČKO: Sportista, biznismen, sin jugoslovenskog rekordera (FOTO)
VODITELjKA Jovana Jeremić već neko vreme uživa u ljubavi sa bokserom Milošem Stojanovićem Tigrom, sinom jugoslovenskog kikboksera Gidre koji je postavio svetski rekorder.
04. 12. 2025. u 12:31
Komentari (0)