NE OPUŠTAJTE SE: Merkel i Makron pozivaju na oprez povodom korone
NEMAČKA kancelarka Angela Merkel i francuski predsednik Emanuel Makron pozvali su danas zemlje EU da koordiniraju politiku otvaranja granica vezano za situaciju s kovid-19, kao i da budu na oprezu zbog nove varijante virusa.
Foto Tanjug AP
Makron je na zajedničkoj pres konferenciji sa Merkelovom uoči njihove radne večere u Berlinu rekao da zemlje EU moraju biti pažljive kako ne bi dozvolile širenje novih varijanti virusa, dodajući da Unija prati razvoj situacije u Velikoj Britaniji gde je došlo do značajnog skoka slučajeva zaraženih indijskim sojem virusa, prenosi Rojters.
- Neke zemlje su ponovo otvorile svoje granice zbog turističke industrije, ali mi moramo biti oprezni kako ne bismo ponovo uvezli nove varijante - rekao je francuski lider.
Angela Merkel je navela da se ne može ponasati kao da je korona završena.
- Oprez je još uvek neophodan kako bismo mogli da imamo leto ispunjeno mnogim vrstama slobode, ako baš ne i svim vrstama - rekla je Merkelova.
Preporučujemo
VAŽNO OTKRIĆE RUSKIH NAUČNIKA: Nove mutacije virusa korona smanjuju efikasnost vakcina
18. 06. 2021. u 22:21
STRAH OD DELTA SOJA: Italija uvela obavezan karantin za posetioce iz Britanije
18. 06. 2021. u 16:38
ALARMANTNO UPOZORENjE NAUČNIKA: Indiju do septembra očekuje treći talas koronavirusa
18. 06. 2021. u 11:34
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)