MLADIĆ U OMIŠU RAZBIO PLOČU SA ĆIRILIČNIM NATPISOM: „Držite to na drugoj strani Drine“ (VIDEO)
NA Poljičkom trgu u hrvatskom Omišu stajala je ploča na ćirilici, na njoj je pisalo „Kad se Srbin i Hrvat slože i olovo plivati može“. Natpis je bio na ćirilici i latinici.
Foto: Printskrin
Mladiću koji se zatekao tamo to se nije svidelo.
- Držite to na drugoj strani Drine - povikao je.
Sve se desilo u utorak.
Autor ploče je ljubitelj umetnosti i kolekcionar Arnand Štambuk koji je učestvovao na umetničkom festivalu Almisa Open Art.
Ploču je, kako pišu na Fejsbuk stranici festivala, planirao instalirati na zgradu gradske uprave, ali nije dobio dozvolu.
Organizatori festivala su mu se izvinilii uz objašnjenje da svoj rad i dalje može izložiti u vlastitom aranžmanu, bez podrške organizatora u osim u dokumentacijskom smislu.
On ju je iz protesta stavio na „Stupu srama“ na Poljičkom trgu.
BONUS VIDEO:
POGROM SRBA IZ KRAJINE: "Oluja" - zločin bez kazne
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (12)