PLENKOVIĆ DELI LEKCIJE NAŠIM ZVANIČNICIMA: Nije vreme za dve stolice, Srbija mora dobro da pazi
HRVATSKI premijer Andrej Plenković juče je komentarisao nedolazak ruskog ministra spoljnih poslova Sergeja Lavrova u Beograd i Srbiji poručio da "ovo nije vreme za sedenje na dve stolice":
Foto Tanjug
- Srbija kao i sve zemlje mora dobro da pazi čiju stranu bira i drži. Ako ima ambicije da ide prema EU, mora se znati gde je.
Ubrzo je usledio odgovor ministra policije Aleksandra Vulina:
- Uvek je vreme da Srbija sačuva sebe i svoja prijateljstva, ali nikada nije vreme da Srbija dobija lekcije iz Hrvatske koju stranu da izabere. Ako postoji narod koji je nepogrešivo birao pogrešnu stranu istorije, onda je to hrvatski i ako postoji narod koji je Hrvate prevodio na pravu stranu istorije, onda je to srpski narod.
Preporučujemo
NAPUSTILA GRAD I NA BABOVINI ODGAJA DECU: Mlada Beograđanka Aleksandra odlučila da se pre 14 godina vrati u planinsko selo Vlase kod Vranja
MOJ tata se ljutio na mene, govorio je, ja sam odatle otišao, a ti se vraćaš, ali ja sam odlučila i na kraju je život tako sve uredio da na mestu u planinskom selu Vlase, gde je njegova majka Ljubica odgajala trojicu sinova i jednu kćer, to sada radim i ja - započinje svoju po mnogo čemu neobičnu priču tridesetšetogodišnja učiteljica Aleksandra Ljubić, književnica, slikarka, supruga, odbornica u skupštini grada i, kako kaže, najvažnije mama Darka (14), Đorđa (10), Veljka (8) i Marijane (7).
10. 01. 2026. u 15:08
FRANCUSKA PRETI IZLASKOM IZ NATO-a: Glasanje u parlamentu, bes prema Trampu zbog Venecuele, Izraela i Grenlanda
FRANCUSKA je zapalila političku fitilj-bombu u samim temeljima NATO-a, u trenutku kada se globalne tenzije ubrzano prelivaju sa periferije na samu strukturu zapadnog bezbednosnog sistema.
10. 01. 2026. u 06:30
"PRIPADA NAMA - NE DANSKOJ, NI SAD" S Grenlanda poslata jasna poruka: "Niko nema pravo da odlučuje umesto nas"
LIDERI pet najvećih političkih partija Grenlanda objavili su zajedničko pismo u kojem naglašavaju da Grenland nije deo ni SAD ni Danske, već da pripada Grenlanđanima, i da zahtevaju od Sjedinjenih Američkih Država da nemaju nikakvu kontrolu nad tim ostrvom.
10. 01. 2026. u 11:52
Komentari (1)