SRBIJA OBEZBEDILA GAS ZA BiH: Kvar na gasovodu u Bugarskoj napravio problem u snabdevanju
NOVE količine gasa za BiH nakon havarije na gasovodu u Bugarskoj obezbeđene su jer su otvoreni ventili u Zvorniku, zahvaljujući kompaniji Srbijagas, saopšteno je večeras iz Vlade Kantona Sarajevo.
Foto AP
Naglašeno je da je kompanija Srbijagas danas obezbedila interventne količine gasa iz Mađarske, kao i da je u poslepodnevnim časovima nakon dugog procesa lobiranja u zgradi Vlade FBiH deo gasa pušten i prema BiH.
-U gasnom sistemu pritisak polako raste, već imamo informacije da na mernim stanicama u Zvorniku stižu veće količine gasa. U kasnim večernjim i ranim jutarnjim časovima očekujemo 300.000 metara kubnih gasa, dok u narednim danima možemo očekivati potpunu normalizaciju snabdijevanja gasa prema BiH, naglasio je direktor Sarajevogasa Edis Baković, prenosi RTRS.
On kaže da pozajmice gasa između zemalja koje se graniče nisu neuobičajena praksa među dobavljačima i primjenjuje se kada neka od sujednih zemalja ima višak ili manjak tog energenta.
Kvar na gasovodu u mestu Vetrino na istoku Bugarske dogodio se rano jutros.
Gasovod prema Rumuniji je najvećim delom osposobljen, a na cevi koja ide prema Srbiji odnosno BiH, radovi i dalje traju.
Preporučujemo
KRENUO GAS IZ MAĐARSKE: Snabdevanje u Srbiji stabilizovano
01. 11. 2021. u 17:10 >> 17:15
HITNA REAKCIJA: U Srbiju uvezen gas iz Mađarske posle havarije u Bugarskoj
01. 11. 2021. u 13:01
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)