HRVATI SU BOMBARDOVALI KOLONE CIVILA: Parastos ubijenima na Petrovačkoj cesti
NA Petrovačkoj cesti, u mestu Janjila, gdje je hrvatska avijacija bombardovala izbegličke kolone Srbe proteranih u akciji "Oluja", danas će biti služen parastos i položeni venci na spomen-krst.
Foto: Milena Anđela
Parastos će biti služen u 11.00 časova, a zatim i položeni venci, najavljeno je iz Dokumentaciono-informacionog centra "Veritas".
U 12.00 časova biće organizovana poseta Spomen-sobi u Driniću.
Jedan od najvećih zločina hrvatske vojske nad srpskim civilima, koji su u kolonama napuštali svoja ognjišta pred napadima, dogodio se na Petrovačkoj cesti.
Tada je hrvatska avijacija bombardovala kolone srpskih izbeglica kod Bosanskog Petrovca u selu Janjila.
Ubijeno je devet civila, među kojima četvoro djece uzrasta od šest do 13 godina, dok ih je pedesetak ranjeno.
U akciji "Oluja" u avgustu 1995. godine sa vekovnih ognjišta proterano je više od 220.000 Srba, a njih oko 2.000 je poginulo i nestalo.
(SRNA)
Preporučujemo
PLENKOVIĆEVA SRAMNA PORUKA SRBIJI: Uvek ćemo dostojanstveno da slavimo ”Oluju”
05. 08. 2021. u 11:42
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (1)