POČELE PROBE „MAČORA U ČIZMAMA“: U novoj podeli članovi ansambla „Buhe“
U POZORIŠTU „ Boško Buha“ u toku su probe predstave „Mačor u čizmama“, po tekstu Igora Bojovića i u režiji Juga Radivojevića.
Pozorište "Boško Buha"
Ovaj komad već je sa velikim uspehom igran u istom teatru, u režiji Milana Karadžića.
Predstava je zvedena više od tri stotine puta, a 1995. godine je učestvovala na Sterijinom pozorju. Tada je Igor Bojović dobio Sterijinu nagradu za tekst savremene komedije, Milan Karadžić vanrednu Sterijinu nagradu za režiju, Geroslav Zarić za scenografiju, a Božana Jovanović i Geroslav Zarić bili su dobitnici nagrada Udruženja umetnika primenjenih umetnosti i dizajnera.
U novoj podeli članovi su ansambla „Buhe“: Aleksandar Radojičić, Uroš Jovčić, Viktor Savić, Zoran Cvijanović, Borka Tomović, Katarina Marković, Goran Jevtić, Miloš Vlalukin i Nenad Nenadović, a kao gost pojaviće se Igor Damnjanović, koji je i autor scenskog pokreta i pomoćnik reditelja. Scenograf je Jug Radivojević, kostimograf Tatjana Radišić, koreograf Milica Cerović, a komozitori su Aleksandar Lokner i Bajaga. Premijera je najavljena za 29.april na sceni Teatra „Vuk“.
Preporučujemo
Čarolija senki u "Pinokiju": Predstava „Luna Luna park", u režiji Fabricija Montekija
05. 06. 2026. u 11:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
MAĐAR IZAŠAO NA BALKON DA POZDRAVI NAROD: Doživeo veliki šok i neprijatnost (VIDEO)
AKTUELNI premijer Mađarske Peter Mađar, doživeo je veliku neprijatnost prilikom obraćanja građanstvu.
07. 06. 2026. u 12:19
"AKO KORISTIŠ MEGAFON, ONDA TO NEMOJ NAZIVATI PISMOM" Peskov oštro o Zelenskom: Da je zaista želeo da ga preda Putinu, mogao je to da učini
DA je Vladimir Zelenski zaista želeo da preda pismo ruskom predsedniku Vladimiru Putinu, mogao je to jednostavno da učini, bez javnog objavljivanja, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
07. 06. 2026. u 13:37
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)