POZORIŠNE PREDSTAVE NA JEDAN KLIK: Zbog epidemije festival "Živka Matić" "seli" repertoar na internet
SMOTRA dramskih amatera Pomoravlja i Podunavlja "Živka Matić", trinaesta po redu, koja je trebalo da se održi u Požarevcu od 16. do 19. novembra, odložena je zbog pogoršanja epidemiološke situacije.
Foto: D. Novković
Odlučeno je da se ona održi onlajn, u terminu koji će naknadno biti određen i saopšten.
U program ove pozorišne manifestacije uvrštene su predstave „Čekajući Godoa“ pozorišta „Masuka“ iz Velike Plane, „Crna dama“ Gradskog pozorišta iz Jagodine, „Šta je sobar video“ Gradskog pozorišta iz Smederevske Palanke i „Pojava postaje masovna“ Teatra „Resava-Despotovac“.
grob Živke Matić/Foto: D. Novković
Ovim festivalom pozorišni amateri odaju počast glumici Živki Matić (1923-1998), rodom iz Požarevca, poznatoj po ulogama u brojnim TV serijama, među kojima su najpoznatije «Građani sela Luga» i «Ljubav na seoski način».
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
MOĆ GRMEČKE GRMLjAVINE: Više od pola veka stvaralaštva Zdravka Vajagića
16. 11. 2020. u 10:59
IZLOŽBA IVANA PETROVIĆA: So i svetlo u Umetničkoj galeriji u Kruševcu
16. 11. 2020. u 09:24
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)