"VIVA MOCART" I OPERA NARODNOG POZORIŠTA: Program na Velikoj sceni za subotu
NA VELIKOJ sceni Narodnog pozorišta u subotu (7. novembra) na programu je koncert Opere Narodnog pozorišta pod nazivom „Viva Mocart“ .
Foto: Narodno pozorište
Uz klavirsku pratnju Milivoja Veljića i u režiji Ivane Dragutinović Maričić, una koncertu učestvuju prvaci Opere Dragoljub Bajić, Dejan Maksimović i Nenad Jakovljević, polaznici Operskog studija „Borislav Popović“, članovi Hora pod upravom Đorđa Stankovića i članovi Gudačkog kvarteta Orkestra Opere (koncert majstor Edit Makedonska - violina I, Snežana Dragićević, violina II, Mirko Crnojević, viola i Siniša Jovanović, violončelo).
U okviru programa, koji će biti otvoren popularnom serenadom „Mala noćna muzika“, biće izvedene i horske kompozicije, kao i arije iz opera „Don Đovani“, „Figarova ženidba“ i „Čarobna frula“.
Najavljenim programom, Opera nastavlja seriju tematskih koncerata u novembru koji je ovoga puta posvećen Volfgangu Amadeusu Mocartu (1756-1991), slavnom austrijskom kompozitoru i pijanisti, jednom od najznačajnijih i najuticajnijih svetskih kompozitora klasične muzike.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
DARKO BAJIĆ SE VRAĆA POZORIŠTU: Predstava „Rejting tajm“ u produkciji Fondacije Mozzart
12. 05. 2026. u 13:00
RUSKI VOJNI STRUČNjAK: Jedan udar "orešnika" i "sarmata" može da uništi čitav NATO u Evropi
KOMBINOVANO lansiranje raketnih sistema „sarmat“ i „orešnik“ sposobno je da neutrališe celu vojnu infrastrukturu Severnoatlantske alijanse u Evropi, rekao je za ruske medije Aleksandar Stepanov, vojni stručnjak Instituta za pravo i nacionalnu bezbednost Ruske predsedničke akademije za nacionalnu ekonomiju i javnu upravu (RANHEGA).
13. 05. 2026. u 12:29
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (0)